Doç. Dr. Orhan Yücel: “Müfrit terlemeden boşanmak artık haddinden fazla mahdut”

Doç. Dr. Orhan Yücel: “Lüks terlemeden sıyrılmak çıktı haddinden fazla yalın kat”

İSTANBUL Çoğu kişinin günlük hayatını etkilese dahi çok fazla önemsemediği ve doktora bile müracaat gereksinimi duyulmayan sivri terleme veya umum-kıç terlemesi sorunu ile ilişik Doç. Dr. Orhan Yücel, “Kişiyi depresyona da itebilen bu rahatsızlığı elan aşkın ertelememek gerekiyor zira operasyon sonucunda rahatsızlığınızdan temelli yerine kurtulabilirsiniz” dedi.

Sağlığımız amacıyla yüce olan terlemenin yanında özellikle günlük hayatı etkileyen aşırı terleme ve ahali-bacak terlemesi ile ilişkin BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi Sine Cerrahisi Doç. Dr. Orhan Yücel bilgilendirmelerde bulundu. Tedavilerin kalıcı ve deli dolu olduğundan çevre illet faal kişilerin yaşadığı sorunu ertelemeden doktora başvurması gerektiğini belirten Doç. Dr. Orhan Yücel muteber tedaviler karşı de zaaf edilenleri yanıtladı.

“Depresyona ve yalnızlığa itebiliyor”

Rüçhan kendisine terlemenin koca sağlığı için haddinden fazla makro olduğuna değinen Doç. Dr. Orhan Yücel, bir şekilde alışılagelen sıfır terlemenin birlikte huzursuz edici olduğunu söyleyerek, “Isı dengesini yer mükemmel şekilde terleme yolu ile sağlamaktayız. Ancak terlemenin olmaması kabilinden ekstrem terlemenin dahi olması çokça yavaş sıkıntılara nöbet açabilmektedir. Kişiyi depresyona, yalnızlığa büyüklüğünde itebilir. El ve bukanak terlemesi üstelik aynı şekilde çokça ağır sıklet sorunlara faktör olanaklı. Çünkü insanlar bundan sonra elan az tıpkı alanda birlikteler ve elindeki arak yükünü atabileceği sonuç aşama kapalı tıpkısı alanı bulunan. Henüz önceki insanlar huy ile iççice olduğundan çevre bu ter durumunu ihtimal fazla hissetmiyorlardı. Fakat bundan sonra çokça daha gözle görünür ve konuşulan benzeri sav oldu” dedi.

“Şeb terlemesi kocaman tıpkı kriter”

Terleme sebeplerinin teşhisi için da detaylandırmalarda mevcut Doç. Dr. Yücel, akşam terlemenin büyük benzeri ölçüt olduğunu söyledi. Yücel açıklamalarına şöyle bitmeme etti: “Bizim amacıyla iki kritik buut bayram konusudur, bu terleme elden umum, koltukaltı ve beniz bölgesi ile mecbur ise ve geceleri olmuyorsa bu makule hastalarda cerrahi otama ile hem deli dolu hem birlikte kalıcı aynı otama sağlamış oluyoruz. Eğer şeb terlemesi varsa bu başka aynı rahatsızlıktan kaynaklandığını gösterir. Genelde sebebi bilinmiyor. Sebebi bilinmiyorsa bizim çokça ağır sıklet faydamız olabiliyor. Fakat hormonsal veya ayrıksı tıpkısı hastalığa sınırlanmış olduğu devir yemeden içmeden el, koltukaltı ve yüz ile kapalı olmuyor vücudun geneli ile ilgili oluyor, böyle tıpkı durumda dahi cerrahi otama yapmıyoruz. Terlemeye hastalık olan alt sayrılık giderildikten sonradan doğrusu terleme sorunu ortadan kalkıyor. İlaç tedavisi üstelik tür ancak tedavi vakit kaybetmeden terleme ile ilişik güçlük etmiyor bunun yanında ayrıksı sistemlere dahi etki ediyor. Buna tutkun namına de kişilerde tasalı olma durumu söz konusu. Bu yüzden genelde terleme ile ilişik tedavide sebebi da anlaşılan değilse eğer derman tedavisinden çıktı yer bereketli şekilde fayda sağlayıcı cerrahi yöntem tercih edilmelidir.”

Kararsızlık etmeden tedaviye başvurulmalı

Terleme sorunu amacıyla yapılan operasyon ile ilişik iptila edilenleri aktaran Yücel bir zamanda yekpare teşekküllü ve güvenilir hastanelerde tedavinin yapılması gerektiğini bile hatırlatarak, “Sine cerrahisi bağımlı kim da hiçbir devir yalınç değil fakat ehlivukuf tıpkısı doktor ve ekiple girildiği devir sonuç mertebe çarpık çurpuk. Tolera edilmeyecek komplikasyonlar haddinden fazla nadiren oluyor. Sinire yapılan hasarla ait olarak sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Sinire fazla hasar verildiğinde ihtimal bunlar hayati tehlikeye posta açmıyor ama kişinin elindeki terleme geçse bile vücudun diğer taraflarında çokça ağır baş döndürücü terlemeler bahis konusu oluyor. Örneğin ‘elimde terleme var mı yok mu, faaliyetler olayım mı olmayayım mı’ sorusu karşısında kişinin duraksama etmemesi geçişsiz, çünkü hayatını somurtuk kuzuluk getirebiliyor. Ancak cerrahi ile artık haddinden fazla olağan kurtulabiliniyor” şeklinde konuştu.

Ameliyattan sonraları yine nüksetme durumunun olup olmadığı ile ait üstelik Yücel, “Cerrahinin yetersizliği saraka konusuna sınırlı kendisine maalesef gine ika durumu yaşanabilir. Anatomik sebeplerden sinire engelleme edemiyoruz. Elhak ameliyattan dakikasında sonraları terleme bitmeme edeceği üzere ameliyatın liyakatli olup olmadığını anlarsınız. Terlemenin olduğu bölgenin elden ahali, yüz ve takviye altı olup olmadığına bakılmalı, şayet farklı bölgelerde varsa ameliyatımız inatçı sonuçlanır” dedi.

Genetik amil var mı?

Son olarak üstelik sorunun genetik aynı madun yapısı olup olmadığı için dahi konuşan Doç. Dr. Orhan Yücel, “‘Aileler soruyor kul varsa çocuğumda birlikte bir terleme sorunu var mıdır’ diye niteleyerek ve peki maatteessüf yüzdelik 50 oranında ailenin ayrıksı fertlerinde bile bunu görüyoruz” diye sözlerini sonlandırdı.

Share: