Savaşçı Gaziler Derneği Kastamonu Idarehane Başkanı Cesuroğlu yaşamını yitirdi

Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Kastamonu Bölüm Başkanı zor Albay Ulu Cesuroğlu, 99 yaşında hayatını kaybetti.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde 30 sene fariza özne, Kore Savaşı ile Kıbrıs Hazar Harekatı’na katılan Cesuroğlu, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede ahiret yolculuğu etti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Tulum, AA muhabirine, Cesuroğlu’nun, Türkiye’nin yeryüzü yaşlı gazisi ve dernekteki sunu yaşlı bölüm başkanı olduğunu söyledi.

Cesuroğlu’nun kural kırığı sonucu hastanede aynı müddet otama gördüğünü tamlayan Yoğun, “Geçtiğimiz günlerde cerrahi müdahale edildi. Ameliyattan bilahare dinginlik döneminde evinde rahatsızlanmış, ardından hastaneye kaldırıldı. Burada ne eyvah ki kendisini kaybettik.” dedi.

Çok kalbi kırık olduklarını dile getiren Yumuk, “Değerli aynı büyüğümüzdü. Tarih bilgisi çok dinç bire bir cumhuriyet çocuğuydu. Köyden çıkıp hukuk aydınlık, alp ayrımsız askerimizdi. Kastamonu’nun çıkardığı altın evlatlarından biriydi. Kendisini kaybettiğimiz amacıyla çok üzgünüz.” ifadelerini kullandı.

Cesuroğlu’nun cenazesinin ferda Kastamonu’da Nasrullah Camisi’nde kılınacak cenaze namazının peşi sıra defnedilmesi bekleniyor.Share: