Vali Yazar: “Turizmde asayiş haddinden fazla koca bir laf”

Antalya Valisi Ersin Kalem Erbabı, emekli olan Antalya İl Açıkgöz Komutanı Sancak Güç Özfidan ve tayini sâdır İl Güven Müdürü Mehmet Gaye Ulucan amacıyla veda yemeği düzenlendi. Vali Edip, “Türk turizminin başkenti, ülkemizin turizm gelirlerinin üçte birini sağlayıcı bu kent de asayiş çokça kocaman bire bir bahis”dedi.

Antalya İl Kurnaz Komutanı Tugay Müşkül Özfidan’ın emekli olması ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Maksat Ulucan’ın Şanlıurfa’ya atanması dolayısıyla planlı yemeğe; Ilbay Ersin Müellif, Hanife Yazar, Büyükşehir Şehremini Muhittin Böcü, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Sahil Asayiş Antalya Kol Komutanı SG. Yrb. Amaç Sezgin, milletvekilleri, ilbay yardımcıları, kaymakamlar, Nişan Şehremini Melik Tütüncü, gelgel amirleri ve basar başkanlarını katıldı.

Turizmin Başkenti Antalya’mızda Asayiş Haddinden Fazla Mefret Tıpkısı Konu

Turizmin başkenti Antalya amacıyla güvenliğin olmazsa olmazlar ortada saha aldığının altını çizen Ilbay Ersin Müellif, “İl Güvenlik Müdürümüzle 2 sene, İl Bitirmiş Komutanımızla 1 yıl şehrimizin geçim ve güvenliği amacıyla tıpkısı arada çalıştık. Turizmin başkenti yerine adlandırılan, dünyanın sunma evire çevire yeri adına tanım edilen Antalya’mızın güvenliğini hep gelişigüzel realizasyon edip evcil ve yabancı misafirlerimizin hizmetine sunduk. Benim bulunduğum süre içerisinde da Rabbime şükürler olsun, arkadaşlarımın yardımıyla şehrimizi zehir yönde etkileyecek değme asayiş olayına maruz kalmadık. Arkadaşlarımın disiplinli ve özverili çalışmaları sebebiyle Antalya pahal aynı olayla dünyanın ve ülkemizin gündemine gelmedi. İyi ki gelmedi. Şurası hepimiz biliyoruz ki Türk turizminin başkenti, ülkemizin turizm gelirlerinin üçte birini sağlayıcı bu şehir de güvenlik haddinden fazla mehabetli bir konu” şeklinde konuştu.

“Düzenlilik olmayan yere kimesne gelmez”

Antalya’nın rahat ve güvenli bir kent olmasının Manşet Kuvvetlerinin özverili çalışmaları yardımıyla olduğunu vurgulayan Ilbay Kalem Erbabı, “8 milyonu aşan yabancı turist sayısıyla mutluluk ekonomimize nazik katkılar sunan Antalya’mızda yaşanacak aynı olumsuzluk hep ülkemizi acı yönde etkileyebilirdi. Güvenlikle ilişkin sunu ufak tereddütü olan kimse oraya tatil yapmaya gitmez. Zira tatil insan amacıyla benzeri ihtiyaç olmakla gelişigüzel zorunluluk değildir. Dolayısıyla güvenliği sağlanamamış, güvenliğiyle ilişik tereddütü olan hiç kimse o şehre gitmez. Bunun bilinciyle faaliyet arkadaşlarımla görevimizi sunma gür şekilde ifa etmeye çalıştık. Hem itimat hem de açıkgöz teşkilatımız bulundukları birimleri muvaffakiyetli şekilde yöneterek turizmin başkenti Antalya’mızın huzurlu ve emin tıpkısı kent olmasında kudretli çalışmalara imza attılar. Ben tekrardan sizlerin huzurunda ikisine de teşekkürname ediyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

” Eskişehir’in varoşlarında tıpkısı çocuk bunu gerçekleştirdi”

Fariza yaptığı müddet boyunca silah arkadaşları ile birlikte balaban bire bir hız sarfiyat ettiklerini tamlayan Tugay Yavuz Özfidan, “40 yıldır bu üniformayı giyiyorum. Türk milletinin bana salıverme ettiği 8 yıllık askeri öğrencilik, 32 yılda Anadolu’nun muhtelif yerlerinde ve devletim sebebiyle Suriye, Irak, İran, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk’ta çalıştım. Yurdumuzda de 6 şark vilayetinde, 32 yıllık subaylık yaşamımın 15 yılını terörle uğraş edilen illerde geçirdim. 5 yıl Van, 4 sene Diyarbakır, 2 sene Tunceli, 1 sene Balkı, 2 sene Hakkari, General olarak dahi 2 sene Van tevessül etmek için mecmu olarak 15 sene alem inmesin bu mübarek devlette ezan dinmesin diye cebe arkadaşlarımla gelişigüzel himmet sarfiyat ettim. 32 yıl böyle geldi geçti. Bunun onurunu kabre girene büyüklüğünde yaşayacağım. Bu bir rüyaydı ve bu rüyayı Eskişehir’in varoşlarından aynı bala bunu gerçekleştirdi ve general oldu. 5 yıl general olarak bakım ettim. 2 yıl İl Bitirmiş Komutanlığı, 2 yıl Terörle Savaşım Daire Başkanlığı, 1 yıl üstelik bu domuzuna topraklarda Antalya’bile İl Kurnaz Komutanı yerine çalıştım. Antalya İl Bitirmiş Komutanlığı görevim boyunca hukuki, insancıl ve bilimsel adına bakım üretmeye gayret ettik. İnsan merkezli olduk. İnsanların kalbine gönlüne dokunalım dedik ve Antalyalılara ulaşmaya çalıştık. Ego bana ve aileme verdiğiniz destek için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Antalya o büyüklüğünde güzelce kim doyamadım, doyamadan gidiyorum” dedi.

“Antalya’ya gururla zevkle hizmet ettim”

Vali Ersin Muharrir’ya görev süresi boyunca beraberinde olduğu için teşekkür ederek başlayan Antalya İl Inanma Müdürü Mehmet Gaye Ulucan, ” 2018 yılında benim evvel göz ağrım olan Antalya’nın İl Güvenlik Müdürü oldum. 4 yıl süresince burada hizmet verdim. Antalya’ya gururla zevkle bakım ettim. Antalya’da göreve başladığım ilk andan itibaren görevim sırasında şahsıma mahsus güvene layık olabilmek için seçkin kademedeki himmet arkadaşlarımla gelişigüzel üstün fariza anlayışıyla iri tıpkı azimle devraldığımız hizmet bayrağını encam nakil inancında olduk. İnsan haklarına saygıyı ve vatandaşa memnuniyetini anne alarak eksiksiz personelimle Antalyalı hemşerilerimize ve ilimize gelen misafirlerimize müstahak oldukları yaşayış ve güveni bulmak amacıyla cansiparane 7/24 görevimizin başında olduk. Ben fariza yaptığım müddet içerisinde valimizin, kurum ve kuruluşlarımızın ve teşkilatımızın vermiş olduğu sevgi ve güvenle Antalya’mızın erinç kenti olmasına yetişkin katkılar sağladığımızı düşünüyorum. Bu çalışmalarımızı yürütürken hakkımız önceki kabil herkesten hakkını helal etmesini istiyorum. Benden yana helal olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra Ilbay Ersin Musannif, zahmetli olan İl Bitirmiş Komutanı Tugay Çetin Özfidan ve Şanlıurfa’ya atanan İl Güvenlik Müdürü Mehmet Meram Ulucan’a hediyelerini takdim etti. Dolgun ışık çekiminin ardından program sona erdi. – ANTALYA

Share: